ЖІНКИ не лише борються за скорочення ґендерного розриву в оплаті праці — їм також доводиться мати справу із розривом у депресії.

Згідно з низкою досліджень, навіть з урахуванням того факту, що жінки частіше звертаються за допомогою, вони все ж таки вдвічі частіше відчувають серйозний поганий настрій по поєднанню біологічних і соціальних причин.

То чому ж удвічі більше жінок – приблизно кожна восьма протягом життя – бореться з депресією порівняно з чоловіками, і що ми можемо з цим поробити?

1. У жінок сильніші гормональні коливання

Рівень основного статевого гормону тестостерону у чоловіків не сильно змінюється протягом життя.

Після статевого дозрівання він залишається одним і тим же день у день, лише поступово знижуючись зі швидкістю від одного до двох відсотків на рік після 40 років.

Однак, як тільки у дівчаток починаються місячні, протягом кожного місяця в рамках менструального циклу спостерігаються сильні коливання жіночих статевих гормонів естрогену та прогестерону.

Це може допомогти пояснити, чому до статевого дозрівання хлопчики та дівчатка мають однакові показники депресії, згідно з дослідженням 2017 року, опублікованим у журналі Psychological Bulletin. Після цього рівень депресії у дівчаток подвоюється.

Однією з причин є те, що естроген впливає не тільки на те, що відбувається в яєчниках.

Це також важливо для роботи жіночого мозку. У жінок він допомагає виробляти хімічні речовини для гарного самопочуття, такі як серотонін.

Це пояснює, чому чоловіки можуть мати на 52% більше цього стимулятора настрою, згідно з дослідженням, опублікованим у Proceedings of the National Academy of Sciences (1997).

Зміни в жіночих статевих гормонах під час і після вагітності також допомагають пояснити, чому жінки частіше страждають на проблеми психічного здоров’я, пов’язані з гормонами, такими як бебі-блюз.

За даними Національного інституту охорони здоров’я Великобританії, у перший рік після пологів від 15 до 20 відсотків молодих мам страждають на депресію.

ЩО ТИ МОЖЕШ ЗРОБИТИ

Відстеження гормонів — це один із способів почати краще контролювати своє психічне здоров’я, — каже експерт з гормонів Габріель Ліхтерман, автор книги «28 днів: що ваш цикл говорить про ваш настрої, здоров’я та потенціал».

«Записуючи, як ви почуваєтеся по ходу циклу, ви почнете бачити, як підвищення і зниження рівня гормонів, таких як естроген, допоможе вам зрозуміти, чому ви можете почуватися пригніченим у певний час», — каже Габріель.

«Це означає, що ви можете передбачити, коли ваші гормони викликатимуть певний настрій, включаючи смуток та дратівливість.

«Корисно знати, що ваші почуття можуть бути викликані гормонами, ці почуття пройдуть, і всього через кілька днів ви знову почуватиметеся оптимістично».

2. Менопауза означає зниження рівня гормонів доброго самопочуття.

У період менопаузи рівень естрогену у жінок починає стрімко зростати, а потім повністю зупиняється, коли припиняються менструації, що також призводить до значного падіння рівня гормонів, що підвищують настрій, доки їх мозок не зможе пристосуватися.

І є ще одна причина, через яку до 20% жінок у менопаузі повідомляють про напади депресії.

Напередодні цієї зміни у жінок спостерігається вищий рівень мозкового білка, званого моноаміноксидазою.

Це знижує рівень хімічного серотоніну, що відповідає за гарне самопочуття, що ускладнює підтримання гарного настрою.

Доктор Ферхат Уддін – лікар загальної практики, який спеціалізується на лікуванні менопаузи в клініках Liberty Health Clinics, які вона створила, щоб допомогти жінкам, які проходять цей етап.

«Весь час жінки кажуть мені, що вони щойно втратили інтерес до життя, але не можуть зрозуміти, що це таке, бо вони знають, що мають бути щасливими, бо у них все готове.

«І все ж таки, вони більше не отримують задоволення від речей. Багато хто зрештою звинувачує себе, не розуміючи, що є біологічна причина».

ЩО ТИ МОЖЕШ ЗРОБИТИ

Хоча це підходить не всім, дослідження показали, що замісна гормональна терапія (ЗГТ), яка може підвищити рівень естрогену та прогестерону, може допомогти покращити ваше самопочуття.

За даними NHS, переваги включають «полегшення перепадів настрою».

Але якщо вам не подобається ЗГТ, добавки, що містять інгредієнти, які, як було виявлено у клінічних випробуваннях, піднімають настрій, також можуть покращити ваше самопочуття.

Останнім варіантом є Day and Night Peri and Menopause Support від Holland & Barrett, який містить нову суміш рослинних інгредієнтів, які покращують настрій у період менопаузи.

3. Жінки в Чотири рази частіше страждають на «зимову нудьгу».

Осінь і дні стають коротшими.

Близько шести зі 100 осіб страждають на сезонну депресію — або «зимову нудьгу», коли в зимові місяці темніє, — і це вчетверо частіше зустріч. ється у жінок, ніж у чоловіків.

Одна з можливих причин полягає в тому, що сонячне світло сприяє виробленню серотоніну, який відповідає за хороше самопочуття, рівень якого у жінок і так нижчий.

ЩО ТИ МОЖЕШ ЗРОБИТИ

Хороша новина полягає в тому, що ви відчуєте себе набагато краще, якщо навмисно намагатиметеся вийти на денне світло, каже доктор Кет Ледерле, хронобіолог з drkatsleep.com, що вивчає вплив світла на здоров’я та сон.

Лікар Ледерле каже: «Переконайтеся, що ви проводите час на свіжому повітрі щодня, в ідеалі вранці, коли рівень освітленості найвищий».

4. Жінки теж не сплять

Ваш партнер-чоловік мирно спить поряд з вами, поки ви не спите, турбуючись? Якщо так, то ти не самотній.

Згідно з оглядом, опублікованим у журналі Philosophical Transactions Лондонського королівського товариства, жінки на 40% частіше страждають на безсоння, ніж чоловіки.

Вони також погано сплять, коли сплять, і з більшою ймовірністю прокидаються вночі.

Причини включають злети та падіння жіночих гормонів, хропучих партнерів та дітей, які прокидаються вночі.

Але жінки почуваються не просто втомленими, якщо втрачають сон. Згодом це може додати до поганого настрою.

В одному дослідженні за участю 10 000 дорослих людей, які страждають на безсоння, ймовірність розвитку депресії була вп’ятеро вищою.

ЩО ТИ МОЖЕШ ЗРОБИТИ

Якщо ваш партнер хропе, ви, ймовірно, втрачатимете годину сну щоночі, згідно з дослідженням, проведеним вченими з Університету штату Юта в матеріалах клініки Майо.

І як тільки ваш партнер ворухнеться уві сні, є 50-відсоткова ймовірність того, що ви теж зміните становище, і ваш сон буде порушений, навіть не усвідомлюючи цього.

Нейробіолог, професор Рассел Фостер, автор книги «Час життя: нова наука про біологічний годинник і як вона може революціонізувати ваш сон і здоров’я», каже: «Партнер, що лежить поряд з вами в ліжку, може псувати ваш сон, а ви навіть не підозрюєте про це.

Якщо вони сильно хропуть, перевірте їх на обструктивне апное уві сні (коли м’язи задньої частини горла розслабляються, перекриваючи дихальні шляхи і викликаючи задишку, пирхання або задуху).

«Подумайте також про окремі спальні. Спільний сон не є показником міцності ваших стосунків і може погано позначитися на вашому сні».

5. Жінки частіше відчувають вигоряння

Чи відчуваєте себе вигорілим, поєднуючи роботу та сімейні зобов’язання?

Зараз у Великій Британії працює майже стільки ж жінок, скільки і чоловіків. Але, незважаючи на той факт, що більше жінок працюють повний або неповний робочий день, ніж будь-коли, більшість з них виконують «подвійну роботу» і несуть таку ж відповідальність за догляд за дітьми та роботу вдома, як і раніше.

Дослідження також показали, що оскільки у жінок, як правило, менше влади на роботі, це також може призвести до почуття розчарування та безпорадності, які також є ознаками вигоряння, згідно з дослідженням, проведеним у 2018 році Монреальським університетом.

ЩО ТИ МОЖЕШ ЗРОБИТИ

Гарвардський експерт зі стресу доктор Джоан Борисенко, автор книги «Фрід: чому ви вигоряєте і як відродитися», каже, що просте усвідомлення може бути найкращим захистом.

Джоан каже: «Створіть у голові шкалу, що ковзає. З одного боку, число один означає «Я почуваюся дуже добре», а десять – «Я почуваюся вимотаним».

«Продовжуйте малювати лінію штрихування між двома точками, щоб зрозуміти, де ви стоїте.

“Якщо він доходить до восьми – і ви відчуваєте, що більше не можете цього виносити – настав час скористатися моментом, щоб полегшити ситуацію”.

Вона також радить дати собі дозвіл відмовитися від людей або занять, що відбирають час, і попрактикуватися в способах чемно відмовлятися від додаткових завдань.

Якщо у вас є діти, переконайтеся, що ви є справжньою командою зі своїм чоловіком.

Складіть список всього, що ви повинні робити щотижня, та переконайтеся, що робоче навантаження розподілене порівну.

6. У жінок більше запалень

Всі ми знаємо, як наша шкіра запалюється через укус, а суглоби можуть опухати через артрит.

Але менш відомо, що частини мозку можуть запалюватися — і це може сприяти депресії.

Однією з причин запалення може бути їжа, яку ми їмо.

Сильно оброблені продукти, що містять рафіноване борошно, дешеві олії та жири, цукру та крохмалі, нині становлять 50 відсотків продуктів, які ми їмо.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Current Psychiatry Reports, жінки більше схильні до запалення мозку, ніж чоловіки.

ЩО ТИ МОЖЕШ ЗРОБИТИ

Вибирайте їжу не тільки виходячи з того, що приємно їсти, але й того, що підніме вам настрій.

Скоротіть споживання нездорової їжі та їжте більше клітковини, яка допоможе заспокоїти запалення та зміцнити слизову оболонку кишечника.

Це допомагає зупинити токсини, що проходять через нього та викликають реакцію імунної системи, яка також впливає на роботу вашого мозку.

Жіноче здоров’я Лікар Уддін рекомендує «їсти фрукти та овочі всіх кольорів веселки».

“Це також може вплинути на вироблення гормонів доброго самопочуття”.

7. Жінки більше турбуються і звинувачують себе

Це не ваша уява. Чоловіки справді не хвилюються так сильно, як жінки.

Дослідження показали, що в той час як чоловіки, як правило, дивляться зовні, коли їм погано, і намагаються вирішити проблему, жінки зазвичай засвоюють свої занепокоєння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.