Складається кольоротип зовнішності із сукупності кольору шкіри, волосся та очей. При існуючому різноманітті методик визначення кольоротипу, найбільш поширеним вважається варіант, що використовує образи пори року і розрізняє чотири основні кольоротипи: весна, літо, осінь, зима.
Умовно КОЛОРИСТИ ВИДІЛЯЮТЬ 4 КОЛЬОРОВІ ГРУПИ ЗОВНІШНОСТІ:

весна Осінь

літо зима

Для ідентифікації кольоротипу ми повинні визначитися з трьома парами показників. Кожен із чотирьох кольоротипів має лише один показник з кожної пари. Ось ці пари:

світлий – темний;

теплий – холодний;

чистий – приглушений.

Світлий - темний. Тут все досить просто: світлі кольоротипи – це весна та літо, темні – осінь та зима. УВАГА! Це зовсім не означає, що всі люди, що відносяться до кольоротипу, наприклад, весна/літо – як один блондини. На жаль, барвники для волосся суттєво вплинули на зміну цього показника визначення кольоротипу. Тому, при визначенні кольоротипу орієнтуємося насамперед на колір шкіри.

ТЕПЛИЙ – ХОЛОДНИЙ. Важливо не помилитися у визначенні теплоти чи холодності! Знайте, що всі відтінки волосся (навіть пофарбованого) і шкіри можуть бути або теплими золотистими, або холодними попелястими, залежно від наявності або відсутності у волоссі та шкірі золотистого пігменту. Уважно розгляньте волосся, поворушіть його, звертаючи особливу увагу на відблиски. Ваше завдання – помітити золотистий ореол, якщо він є. Він може бути явним, у разі рудого волосся, але часто грань між золотистим і попелястим волоссям дуже тонка. Це особливо стосується русявого та темно-каштанового волосся. Холодне волосся може бути жовтуватих або коричневих відтінків (особливо в тому випадку, якщо волосся пофарбоване), але його відблиск завжди білий, без найменшої рижинки.

Як я вже говорила, у визначенні теплоти чи холодності кольоротипу важливим чинником стане колір вашої шкіри, ластовиння, родимок. У теплих квітів шкіра також містить золотистий пігмент, який надає їй відтінок персика, слонової кістки, шампанського, бронзи, золота. Ластовиння і родимки також рудуваті. У холодних квітів крізь шкіру просвічує мережу блакитних кровоносних судин, а рум'янець, якщо він є, рожевий з малиновим відтінком. Холодна шкіра – сніжно-біла, блакитна, рожева, оливкова. Ластовиння і родимки у холодних кольоротипів сірувато-коричневі.

У більшості випадків визначення параметрів перших двох пар (теплий/холодний, темний/світлий) вистачає для ідентифікації кольоротипу. Весна – світлий теплий кольоротип, літо – світлий холодний, осінь – темний теплий, зима – темний холодний. Третя пара, чистий – приглушений, використовується у складних випадках, для перевірки діагностики, ну, і для повнішого уявлення про властивості кольоротипів.

Чистий - заглушений. Ці властивості визначаються за допомогою кольоропроби. Теплоту та холодність потрібно визначити заздалегідь. Якщо є сумніви, весняний або осінній кольоротип, використовують теплі чисті та приглушені тони, якщо вибір йде між літом та взимку, холодні чисті та приглушені.

Чисті кольоротипи - весна та зима,
приглушені - літо та осінь.

Весна – чистий, теплий світлий кольоротип.

ОСІНЬ – приглушений теплий темний кольоротип.

ЗИМА – темний, холодний цвітотип.

ЛІТО – світлий, холодний, приглушений кольоротип.

Коли кольоротип визначений, підібрати кольори дуже просто. Кожному цветотипу підходять кольори, які збігаються з його властивостями. Наприклад, світлому теплому чистому кольоротипу (весна) йдуть світлі чисті теплі відтінки.

І ще одне необхідне застереження – не можна стверджувати категорично, що якийсь колір не йде певному кольоротипу.

Можуть не йти якісь відтінки кольору, але весь спектр у тих чи інших нюансах представлений у колірній карті кожного кольоротипу, обов'язково є відтінки червоного для кожного кольоротипу, відтінки зеленого, синього, жовтого, фіолетового тощо.

А тепер, давайте розберемося, як виглядають різні кольоротипи? Які їх характерні ознаки?

Цветотип ВЕСНА
Цветотип весна завжди має у своїй ніжності щось ніжне і тендітне. Причому це залежить ні від габаритів фігури, ні від ваги тіла. Шкіра дівчини весняного кольоротипу — ось що справляє враження. Світла, майже прозора, але ніколи не блакитна, а жовтувато-золотиста. Деякі представниці весняного типу мають колір обличчя слонової кістки, в інших шкіра вкрита легким рум'янцем. Порівняння з персиком не буде помилковим. Іноді при найменшому хвилюванні на щоках виступають червоні плями. Якщо у весняного цветотипа висипають ластовиння, то при найближчому розгляді вони завжди виявляться не сірими, а золотистими. Але, незважаючи на чутливість шкіри, що здається, люди Весни швидко засмагають, причому засмага завжди має м'який золотистий відтінок.

Найчастіше волосся у представників кольоротипу весна світле: лляне, солом'яне, бежеве, медове, світло-руді відтінки. Нарешті яскравий блондин. А в дитинстві майже всі представники весняного типу були білоголовими. Але навіть з віком, потемнівши, волосся ніколи не стає попелястим, а набуває золотистого відблиску.

Що ж до кольору очей, то палітра тут дуже широка — від зеленого, блакитного і бірюзового до золотаво-карого. Дуже рідко у квітів весна можна зустріти інтенсивно-зелені або темні очі.

Ясній ніжній зовнішності весняних жінок добре підходять веселі тони карамельні, теплі пастели. Основу (базу) гардеробу може скласти благородний колір верблюжої вовни. Замість білого краще використовувати колір яєчної шкаралупи, слонової кістки, ванілі. Сірі та чорні кольори, складні або важкі тони цього кольоротипу протипоказані.

Весна чи літо? Щоб визначити, до весняного чи літнього типу ви належите, проведіть пробу кольору. Наприклад, порівняйте, який синій колір краще гармонує із зовнішністю – чистий волошковий або класичний джинсовий колір індиго. Весна, що лунає світлом, вимагає інтенсивного волошкового кольору, приглушені тони джинсової тканини здаються блідими і брудними поряд з цією яскравою зовнішністю. З ніжністю літнього типу, навпаки, добре гармонує витерта джинса, а інтенсивні кольори забивають зовнішність, роблять очі блідими, волосся – тьмяним. У літа брови, ластовиння, родимки ніколи не бувають рудуватого відтінку, вони попелясті, сіруваті. Колір губ швидше холодно-рожевий, ніж тепло-червоний. Літній рум'янець також холодний малиновий, на відміну персикового весняного.

ВЕСНА чи осінь? Волосся весняного типу не буває темніше медово-русявого, та його відтінок золотистий, без червоного мідного відтінку. Весна не буває малонасиченою, тьмяною, спокійно-русявою, це завжди сяюча, інтенсивно-золотиста зовнішність. Весна, на відміну осені, легко засмагає і легко червоніє. Осінь у порівнянні з весною здається трохи блідою, у людей осіннього типу не буває рум'янця на щоках.

Можна зробити пробу кольору – абрикосовий проти червоно-коричневого. Темний коричневий, що ідеально підходить осені, занадто похмурий для весни. Абрикосовий, навпаки, добре підкреслює весняну променистість, але для осені надто примітивний, здається вульгарним.

КОЛЬОРУ І СПОЛУЧЕННЯ для ВЕСНЯНОГО ЦВЕТОТИПУ

 

Цветотип ЛІТОЦветотип літо зустрічається у наших широтах часто, але його представники можуть сильно відрізнятися. Що ж є незмінним? Попелястий відтінок волосся (навіть для коричневих і жовтуватих відтінків) і блакитне підшкірне підсвічування, незалежно від того, молочний або рум'яний колір має шкіру обличчя.

Варіанти шкіри: бліда порцелянова, світла прозора з кровоносними судинами, що просвічують, холодного рожевого кольору, світла сірувато-оливкова. Як правило, літній тип добре засмагає, проте відтінок шкіри завжди виходить горіховим або бронзовим, але ніколи червонуватим.

Очі літнього типу сірі, синьо-сірі, сіро-блакитні, сіро-зелені, сіро-карі. Характерно і те, що очі затуманені: білки очей позбавлені прозорого блиску, вони, швидше за все молочні і не контрастують з райдужною оболонкою, внаслідок чого погляд здається дещо відстороненим, димчастим.

До речі, дивно і сумно одночасно: саме дівчата літнього кольоротипу частіше за інших бувають незадоволені своїм кольором волосся і багато з ним експериментують. Навіть попелясті блондинки зі сріблястим блиском волосся (мрія багатьох!) здаються собі часом «сірими мишками» і бігають по салонах краси «у пошуках ідеального кольору».

Літньому кольоротипу ідеально підходять приглушені відтінки, а ось занадто темні або теплі тони протипоказані.

В якості основи для вашого гардеробу рекомендуються наступні варіанти поєднань кольорів:

КОЛЬОРИ та поєднання для ЦВЕТОТИПУ ЛІТО

ЛІТО чи осінь? Люди з русявим неяскравим волоссям часто не можуть визначити свій кольоротип. Справді, не завжди очевидно з першого погляду, золотисте волосся чи попелясте. З цілковитою впевненістю визначити різницю в таких випадках може коліропроба. Можна порівняти, наприклад, колір іржі та синьо-сірий. Синьо-сірий чудово підкреслить димчастий погляд літнього типу і відтінить попелясте волосся. Колір іржі зробить волосся тьмяним, шкіру - млявою і неживою. Навпаки, осінній тип виграшно виглядатиме в іржаво-коричневому, а сірий дисонуватиме з ніжною золотистою шкірою.

Ще одна ознака літнього типу - стійка засмага. Осінь швидко обгорає на сонці, засмага дуже світла і не тримається. Є відмінності в білках очей – у літа вони молочно-білі чи кремові, що створює ефект похмурого, димчастого погляду, а в осені яскраві білі чи блакитні, що робить погляд сяючим. Літній колір очей завжди спокійний, із сіруватим відтінком, осінні – золотаві зелені та карі, чисті блакитні та бірюзові, зрідка сині.

ЛІТО або зима? Шатени з попелястим волоссям можуть бути віднесені і до літа, і до зими. Ключовий показник у цьому випадку – рівень контрастності. У зими завжди темні вії та брови, яскраві сині, зелені або темні карі очі з чистим білком, що виділяються на обличчі. У літнього типу світлі відносини шкіри, брів і вій швидше нюансні, очі спокійні сіруваті, погляд димчастий, білок очей неяскравий.

 

Цветотип ОСІНЬ
Враження від зовнішності людей осіннього кольоротипу – розкіш та шляхетність. Осінній тип дуже різноманітний. Шкіра кольору шампанського, слонової кістки, золотаво-бежева, персикова. У осіннього типу немає властивого весні яскравого рум'янцю, тому шкіра може здаватися блідою. Осінній тип погано засмагає, сонце здебільшого викликає лише почервоніння. Ластовиння в осені - досить часте явище.

Колір волосся золотаво-русявий, всі відтінки рудого, золотаво-каштановий, у тому числі дуже темний. Багато людей осіннього типу в дитинстві мали світле волосся, яке з віком потемніло. Очі яскраві, з чистим сліпучо-білим або блакитним білком, золотаво-зелені, каре-зелені, бірюзові, блакитні, горіхові, топазові, золотаво-карі, темно-карі.

Ідеальні кольори для осіннього типу мають неяскраві, але складні тони осіннього пейзажу: в'яне листя, жухлої трави, мокрої кори, овочів та фруктів. А ось підібрати синій колір для осіннього кольоротипу дуже складно, підійдуть приглушена бірюза, колір морської хвилі (ближче до зеленого, ніж до синього), глухий мазутний. Важливо, щоб кольори були занадто світлими, пастельними, чи чистими. Чорний та сірий осінньому типу категорично не йдуть.

При складанні гардеробу дівчатам Осіннього кольоротипу раджу вибирати в якості основного один із трьох кольорів, що пропонуються для вашого типу.

КОЛЬОРИ та поєднання для ЦВЕТОТИПУ ОСІНЬ

ОСІНЬ чи зима? Власники темно-каштанового, майже чорного волосся з рудуватим відтінком можуть бути помилково віднесені до зимового типу. Допомогти визначити тип покликана проба кольору. Наприклад, можна взяти коричневий та ультрамарин. Сині кольори зими для темного осіннього типу надто крижані, їм більше йдуть кольори осінньої землі. І навпаки, складні коричневі здаються брудними поруч із чистою контрастною зовнішністю зими.

 

Цветотип ЗИМА
Драматічна контрастність кольоротипу Зими зачаровує: світла шкіра, темне волосся, яскравий колір райдужної оболонки в сусідстві з блакитними білками очей.

Шкіра у людей цього кольоротипу або сніжно-біла, фарфорова, або оливково-смугла, при цьому вона здатна засмагати, але результатом буде лише деяка смаглявість. Особливе враження шкіра кольоротипу Зима справляє в холодну пору року, вражаючи своїм фарфоровим кольором, на якому лише зрідка можна помітити легкий рум'янець.

Білки очей у «Зими» сліпучо-яскраві, чисті. Контраст між райдужною оболонкою та білками високий. Очі карі, чорні, сині, фіалкові, яскраво-зелені, кольори льоду, горіхові.

Волосся у більшості представників зимового кольоротипу чорне з синюватим відливом або темно-каштанове. Рідкісна рудина на кінчиках посіченого волосся - ознака глибинної пігментації, і тільки.

Між іншим! Зима – єдиний кольоротип, якому, безумовно, йде чорний. Білий для зимового типу слід вибирати сліпучий, із блакитністю. Взагалі, всі кольори придатні для Зими дуже яскраві, високо контрастні. Цікаво, що чорно-червоне поєднання характерне для костюма Іспанії, де практично всі мешканці відносяться до зимового типу. Зате Зимі не йдуть пастелі, вони виглядають слабкими і блідими поруч із такою визначною зовнішністю.

Пропоную розглянути три варіанти базових кольорів та їх поєднань для формування гармонійного образу дівчат зимового типу

КОЛЬОРИ та поєднання для ЦВЕТОТИПУ ЗИМУ

 

І насамкінець, ще ви все ще не визначили свій цветотип – існує ще один класичний варіант кольоропроби. Треба взяти чотири відтінки жовтого кольору: колір яєчного жовтка (теплий чистий), ніжний лимонно-жовтий (холодний приглушений), жовтий з оранжево-коричневим відтінком (теплий приглушений) та соковитий неоново-жовтий (холодний чистий). Відтінки жовтого прикладаються до обличчя, шукається той, який підходить зовнішності більше за інших. Такий самий трюк можна зробити з чотирма відтінками зеленого, червоного і т.д. Так і робиться професійна кольоропроба!
Коли добре знаєш «свої» кольори, то «правильний» одяг вибирати не так вже й складно, навпаки, похід по магазинах перетворюється на захоплюючу гру.

А чи Ви вже знаєте свій кольоротип? Як Вам ці знання допомагають у формуванні свого образу? Обговоримо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.