Збалансування двох ролей: кар’єристка та мати
Багатьом працюючим батькам, у тому числі працюючим матерям, може бути важко знайти здоровий баланс між роботою та особистим життям. Хоча це може бути складним завданням, збалансувати роль матері та кар’єристки не неможливо.
Як працююча жінка, ви можете відчувати, що це ваш обов’язок виховувати своїх дітей і заробляти достатньо грошей, щоб утримувати свою сім’ю самостійно. Однак, якщо ви одружені або маєте партнера, він також може утримувати сім’ю.
Допомога з доглядом за дітьми та, якщо ви обоє працюєте, фінансові та домашні обов’язки – це деякі способи, якими ваш партнер може підтримати вас. Незалежно від того, який внесок дає ваш партнер, намагайтеся регулярно спілкуватися про розподіл обов’язків вдома, якщо ви відчуваєте себе перевантаженими.
Ви можете зіткнутися з унікальним набором проблем, якщо ви одинокий батько та жінка, яка працює повний робочий день. Окрім своїх обов’язків, деякі батьки-одинаки можуть відчувати додатковий тиск, щоб бути «ідеальними» батьками. Причини цих почуттів можуть бути різноманітними та випливати з обставин, пов’язаних із тим, як вони стали батьками-одинаками, тиску з боку сім’ї, тиску суспільства тощо.
Існує багато стилів виховання, на які впливають такі змінні, як культурні чи релігійні переконання, моральні переконання та досвід дитинства батьків. Подумайте, що ваш стиль виховання може змінюватися з часом і в різних обставинах, і дотримання нереалістичних стандартів може завдати більше шкоди, ніж користі.
Незалежно від того, чи ви є батьком-одинаком, чи виховуєте дітей з іншими особами, самообслуговування може знадобитися, щоб функціонувати якнайкраще та забезпечити найкращий догляд для вашої родини.
Пошук балансу для працюючих матерів
Ставлення суспільства до жінок, які працюють поза домом, поступово змінюється. Згідно з дослідженням Pew Research Center, у 1987 році 30% американців сказали, що жінки повинні повернутися до своїх традиційних ролей у суспільстві, тоді як 66% не погодилися з цим твердженням. Сьогодні лише 19% згодні з тим, що жінки повинні повернутися до традиційних ролей, тоді як 75% не згодні. Незважаючи на зміну ставлення суспільства, матері на роботі можуть відчувати тиск, щоб бути успішними на роботі та в батьківстві. Тиск може включати в себе задоволення особливих прохань колег і дітей, як-от подовжена робота, участь у шкільних організаціях або участь у позакласних заходах дітей. Бажання «зробити все» може охопити деяких працюючих матерів, що призведе до відчуття відсутності контролю над своїм життям і «вигоряння батьків». Якщо ви відчуваєте ці почуття, є способи, якими ви можете досягти балансу між домом і роботою.
Розставте пріоритети та поважайте їх
Визначення того, що вам потрібно проти того, що ви хочете, може бути першим кроком до балансу між домом і роботою. Після того, як ви визначите їх, подумайте про те, які мають залишатися постійними, а які відкриті для гнучкості.
Наприклад, першочерговою потребою може бути міцне спілкування між вами та вашою родиною. У такому випадку планування часу для бесіди без перерв може бути пріоритетом. Подібним чином відпустка за кордоном може кваліфікуватися як «хочу», але не обов’язково «потреба». Планування цієї відпустки може не вимагати такої терміновості.
Інтегруйте методи управління часом у свій розпорядок дня
Багато працюючих сімей ведуть календар із зазначенням дат і часу заходів і зустрічей. Деякі працюючі жінки вирішують вести детальніший особистий календар, щоб керувати своїм часом у поєднанні з сімейним календарем.
Незалежно від методу, якому ви віддаєте перевагу, відстеження того, як ви витрачаєте час за день, тиждень і місяць, може бути цінним. Крім того, деякі інтегрують у своє повсякденне життя невеликі звички, які економлять час, наприклад, приготування обідів і одягу на наступний день увечері перед роботою/навчальним днем.
Деякі люди вважають корисним планувати прийоми їжі та купувати продукти на вихідні, щоб підготуватися до прийому їжі протягом тижня.
Зверніться за підтримкою, коли це необхідно
Незалежно від того, чи є у вас партнер чи система підтримки, робота під час виховання дитини може потребувати сторонньої допомоги. Друзі та сім’я можуть виконати цю роль, або ви можете знайти підтримку від своїх колег, учителів вашої дитини чи спільноти.
Звернення по допомогу до людей, яким ви довіряєте у своєму житті, може стати для вас способом досягти балансу між домом і роботою.
Практикуйте самообслуговування
Турбота про своє фізичне здоров’я та благополуччя часто є частиною практики самообслуговування. Намагайтеся добре харчуватися, займатися спортом і регулярно відвідувати лікаря для обстеження.
Догляд за собою також може передбачати виділення особистого часу на те, що вам подобається, наприклад, на хобі чи спілкування з друзями. Дослідження показують, що така діяльність, як експресивне письмо за допомогою ведення щоденника, також може принести користь вашому психічному здоров’ю.
Знайте, що діти працюючих матерів можуть мати довгострокові переваги
Деякі жінки відчувають провину, пов’язану з роботою під час виховання дітей, оскільки вважають, що це може зашкодити розвитку дитини. Проте дослідження 2015 року, проведене Кетлін Макгінн з професора бізнес-адміністрування Гарвардської бізнес-школи Cahners-Rabb, показує, що діти працюючих матерів можуть мати довгострокові переваги.
Отримані дані показують, що діти, виховані матерями, які працюють поза домом, з більшою ймовірністю займатимуть керівні посади та отримають вищу зарплату. Дослідження також показує, що чоловіки, виховані працюючими матерями, часто займаються турботою про свої сім’ї та більше беруть участь у домашніх справах.
Як онлайн-терапія може допомогти кар’єрним жінкам
Незважаючи на його ефективність, деякі працюючі матері вважають, що виклики розмови з терапевтом переважують переваги. Наприклад, деякі жінки відчувають, що не можуть виділити час на прийом і дорогу до кабінету терапевта та назад. Деякі працюючі жінки не відчувають, що можуть розслабитися та зосередитися на розмові зі своїм терапевтом до пізнього вечора після робочого дня.
Онлайн-терапія може бути цінною альтернативою особистому консультуванню для кар’єрних жінок, оскільки вона усуває багато з цих перешкод на шляху лікування. Дослідження показують, що онлайн-терапія часто доступніша, ніж особиста терапія. Крім того, дослідження показують, що онлайн-терапія настільки ж ефективна, як і особиста терапія для лікування депресії, тривоги та травми.