7 способів покращити своє сексуальне здоров’я та благополуччя

Чому сексуальне здоров’я та благополуччя важливі?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, сексуальне здоров’я включає сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, сексуальне самовираження, стосунки та задоволення.

«Сексуальне здоров’я відіграє важливу роль у нашому загальному здоров’ї та добробуті — незалежно від того, чи йдеться про вагітність, приємне проведення часу чи встановлення міцного зв’язку з партнером», — пояснює Беатріс Лінде, психолог Livi, яка спеціалізується на сексі.

Сексуальне благополуччя може означати різні речі від людини до людини. По суті, відчуття задоволення, безпеки та свободи досліджувати все сприяє сексуальному здоров’ю та щастю.

Як я можу покращити своє сексуальне здоров’я та благополуччя?

1. Пізнайте своє тіло

Досліджувати своє тіло та вивчати те, що приносить задоволення, це не просто розвага, це також корисно для вас. «Важливо пізнати себе, дізнатися, чого ви прагнете, і дізнатися про своє тіло та про те, як воно працює», — каже Лінде.

«Спробуйте стояти перед дзеркалом якомога менше одягу. Шукайте те, що вам подобається, або визнайте, як ви цінуєте своє тіло. Ви також можете виконувати цю вправу за допомогою дотику. Зверніть увагу на те, як почуваються різні частини вашого тіла наодинці чи з партнером, без будь-яких суджень».

2. Будьте відкритими зі своїм партнером

Спілкування необхідне для здорових сексуальних стосунків. Хоча інколи це може здаватися складним, важливо відверто й чесно поговорити зі своїм партнером про те, що вам подобається чи не подобається. Дослідження показали, що пари в тривалих стосунках, які спілкуються сексуально, мають кращий секс і підтримують вищий рівень пристрасті.

Намагайтеся уникати звинувачувальних висловлювань, таких як «ви не ініціюєте секс». Натомість Лінде рекомендує керуватися своєю власною точкою зору:

‘Я почуваюсь як…’

«Мені подобається, коли ти…»

«Я найбільше збуджений, коли…»

3. Не вважайте проникливий секс єдиною метою

Приємні сексуальні контакти не повинні обмежуватися проникаючим сексом. «Забудьте все, що знаєте про прелюдію. Будь-який секс є сексом – будь то поцілунки, масаж різних ерогенних зон, пальці чи оральний секс. Проникаючий секс навіть не обов’язково повинен бути частиною того, як ви насолоджуєтеся сексом», – пояснює Лінде.

Більшості жінок потрібна інша сексуальна стимуляція, крім проникнення до оргазму. Одне дослідження показало, що 36% жінок потребують стимуляції клітора для досягнення оргазму, а ще 36% сказали, що це посилює відчуття.

4. Візьміть у власність власне задоволення

Мастурбація приносить не тільки задоволення – вона також має ряд переваг для здоров’я. «Окрім підвищення самооцінки, мастурбація підвищує ваш сексуальний потяг, покращує впевненість у тілі та викликає вивільнення цілого ряду гормонів і хімічних речовин, щоб ви почувалися добре», — каже Лінде.

Ось кілька способів збільшити власне задоволення:

– Знайомство з секс-іграшками – дослідіть різницю між ручною стимуляцією та секс-іграшками. Часто легше досягти оргазму за допомогою вібратора. – Експериментуйте з лубрикантом – якщо у вас є вагінальна сухість або ви обрізані, лубрикант може допомогти. Нанесіть його на будь-яку зручну для вас ділянку тіла. – Створіть настрій – незалежно від того, чи любите ви свічки, темряву чи природне освітлення, створіть відповідне середовище для відпочинку. – Практикуйте окантовку – відстрочка оргазму є ефективним способом зробити його більш інтенсивним. Коли ви відчуєте близькість до оргазму, зробіть кілька глибоких вдихів, щоб заспокоїтися, а потім почніть знову.

5. Бережіть своє фізичне здоров’я

Важливою частиною сексуального здоров’я є, звичайно, усвідомлення ризиків, пов’язаних із сексом, і контроль над захистом від ІПСШ або незапланованої вагітності.

«Практика безпечного сексу дозволяє вам розслабитися та зменшити тривогу чи занепокоєння», — пояснює Лінде. «Презервативи — це єдиний контроль народжуваності, який захищає вас від ІПСШ під час вагінального, орального чи анального сексу».

Щоб захистити своє сексуальне здоров’я, регулярно проходьте тест на ІПСШ і завжди після незахищеного статевого акту з новим партнером.

6. Внесіть деякі зміни в спосіб життя

Здорове життя може збільшити ваш сексуальний потяг, підвищити впевненість у своєму тілі та допомогти у вирішенні сексуальних проблем.

«Правильне харчування, достатній сон, фізичні вправи та час для себе — усе це приносить користь вашому сексуальному здоров’ю», — пояснює Лінде. Дослідження показують, що фізичні вправи не тільки покращують образ тіла, але також можуть допомогти покращити еректильну дисфункцію.

Вправи Кегеля, які зміцнюють тазове дно, також корисні як чоловікам, так і жінкам. «Кегеля може допомогти покращити вашу здатність до оргазму, збільшити змащення піхви та допомогти при еректильній дисфункції та передчасній еякуляції», — каже Лінде.

7. Подумайте про терапію

Розмовна терапія і, зокрема, сексуальна терапія може допомогти зміцнити вашу сексуальну впевненість. Секс-терапевти можуть допомогти людям із різноманітними сексуальними проблемами, зокрема:

  • Низьке лібідо або відсутність бажання
  • Передчасна еякуляція
  • Труднощі з оргазмом
  • Хворобливий секс або труднощі з проникненням
  • Неможливість зберегти або отримати ерекцію

«Сексуальна травма може вплинути на ваш сексуальний потяг і те, як ви переживаєте сексуальні контакти», — каже Лінде. «Завдяки терапії ви можете навчитися переробляти та справлятися з травмою, щоб подбати про своє сексуальне здоров’я».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.