Одне з найпоширеніших уявлень про жінок і стрес полягає в тому, що жінки, швидше за все, відчувають його частіше. Через взаємозв’язок між стресом і жіночим здоров’ям стрес є важливою проблемою. Очікування та виклики, з якими сьогодні стикаються жінки, значною мірою сприяють розвитку нездорових механізмів подолання. Крім того, що стрес є емоційним, фізичним і психологічним, жінки, які перебувають у стані стресу, піддаються більшому ризику зловживання психоактивними речовинами.

Жінки, які терплять інтенсивний і регулярний тиск без належних виходів для звільнення, стають більш вразливими до залежності. Найгірше те, що інші сфери жіночого здоров’я також можуть бути скомпрометовані на додаток до залежності. Справа в тому, що будь-що може стати стресом і загрожувати здоров’ю жінки, якщо не підійти належним чином. Важливо знати ризики, як виглядає стрес і що можна зробити, щоб його зняти.

Як пов’язані стрес і здоров’я жінки?

Іноді стрес може виникнути несподівано та по-різному вплинути на нас. В інших випадках він накопичується з часом, змушуючи жінку вигорати, виснажуватися або бути повністю приголомшеною. Для більшості жінок стрес швидко проявляється фізично.

Жінки, які перебувають у стресовому стані, можуть відчувати втрату/збільшення ваги, головні болі, м’язову напругу або навіть шкірні висипання та втрату волосся. Багато з них піддаються лікуванню, якщо їх виявити на ранній стадії, а стресом краще керувати як медично, так і психологічно. Включаючи поведінкову терапію в режим здоров’я, багато жінок можуть більш твердо встановити особисті кордони для досягнення балансу. Однак інколи вони можуть мати ефект сніжного кома, погіршуючи ситуацію до того, що будь-що допомогти здається варіантом. Важливо знайти значущі способи уникнути набагато темнішого шляху зловживання психоактивними речовинами та залежності.

Жінки та стрес: психологічний вплив

Емоційне чи психологічне вираження стресу та здоров’я жінки викликає ще більше занепокоєння. Оскільки мозок намагається підтримувати високий рівень гормонів, що виділяються під тиском, і адаптуватися до нього, когнітивні функції змінюються. У результаті це впливає на прийняття рішень. У поєднанні з бажанням полегшення або підвищення продуктивності неправильний вибір може призвести до зловживання психоактивними речовинами, що призведе до можливої залежності.

Найчастіше стрес може бути причиною:

  • Гормональні коливання і дисбаланс
  • Порушення сну або безсоння
  • Втома або нездатність зосередитися
  • Перепади настрою, депресія та/або тривога

Правильний догляд має вирішальне значення, щоб залишатися здоровим, стикаючись із тиском світу. На жаль, так багато жінок, які перебувають у стані стресу, намагаються займатися самолікуванням речовинами, які викликають звикання, щоб просто обійтися. Цей один напій, щоб зняти гостроту, може швидко призвести до алкоголізму. Тоді цей спосіб зменшення стресу буде не тільки тимчасовим; це також додасть зіткнення з залежністю до списку справ.

Жінки відчувають стрес інакше, ніж чоловіки, біологічно

Інша частина цього рівняння полягає в тому, що і жінки, і стрес схильні впливати на інших на генетичному рівні. Гормони, з яких складається жіноча анатомія, істотно відрізняються від чоловічих. Це означає, що хімічні речовини, що виділяються у відповідь на стресові ситуації між статями, відповідають за різні реакції. Хімічною речовиною, яка вважається особливо відповідальною, є окситоцин, гормон щастя.

Коли чоловіки піддаються стресу, організм виділяє кортизол і адреналін, щоб допомогти їм пережити стресовий сценарій. Те саме стосується і жінок. Однак жінки, як правило, мають набагато вищий рівень окситоцину в рамках своєї нормальної реакції на стрес. Цей гормон щастя перериває використання доступних адреналіну та кортизолу в мозку.

Отже, хоча може здатися, що жінки повинні краще справлятися зі стресом, це зовсім навпаки. Насправді це просто означає, що жінки створені, на біологічному рівні, керувати кількома стресовими подіями одночасно. Але завдяки цьому потрібно набагато менше, щоб порушити рівновагу і стати приголомшливим.

Коли природні гормони гарного настрою виснажуються, багато хто вдається до зловживання синтетичними наркотиками, що викликають залежність. На жаль, багато жіночих обов’язків неможливо просто відкласти на інший день, як, наприклад, догляд за дітьми. Альтернатива — самолікування незаконними речовинами, щоб впоратися — часто дає змогу отримати тимчасове полегшення чи мотивацію, але закінчується залежністю.

Жінки стають більш відкритими щодо стресу та здоров’я

Будь-хто може заперечити, що і чоловіки, і жінки мають у своєму житті стрес, і вони будуть праві. Однак жінки з підвищеними стресовими факторами, як правило, частіше, ніж чоловіки, відкриваються під час спеціалізованої терапії та реабілітаційного лікування. На щастя, це сприяє наявності найефективніших доступних програм для лікування стресу та здоров’я жінок.

Як стрес впливає на жіноче здоров’я?

Часто, коли жінки перебувають у стані стресу та перевтоми, але не мають часу для розслаблення, самолікування здається розумним. Залежно від симптомів психічного захворювання речовина, якою зловживають, може відрізнятися. Наприклад, жінки, які відчувають стрес, тому що вони занадто виснажені, щоб прожити день, вибирають стимулятори.

Здорові способи, як жінки можуть розслабитися під час стресу

Один із найкращих способів розслаблення та корисного використання надлишкової напруги – використовувати її як паливо. Деякі способи, за допомогою яких жінки можуть використати відчуття стресу на свою користь, включають:

Дайте час зупинитись і поспостерігати за кожним відчуттям. Використовуйте цей час, щоб практикувати уважність, включивши медитацію або дихальні вправи у свій розпорядок дня.

Зробіть тренування, побігайте або спробуйте йогу. Будь-що, щоб змусити тіло рухатися, дає розуму час для обробки та зняття напруги.

Виділіть час для сну. Протягом ночі наше тіло розвантажується від попереднього дня. Достатній час для відпочинку відіграє важливу роль у здоровому рівні стресу та здоров’ї жінки.

Робіть те, що любите. Чи то читання, гарячий душ чи ванна, чи навіть просто запалювання свічки. Робити щось для вас, тому що вам це подобається, може позитивно вплинути на жінок і стрес.

Отримання професійної допомоги. Давайте подивимося правді в очі: якщо ви намагалися впоратися зі стресом, але не можете стати на правильний шлях, вам потрібна допомога. В цьому теж немає сорому! Якщо вам потрібна допомога, попросіть її.

Багато жінок живуть із сильним стресом і залежністю, але відчувають, що виходу немає. Тиск повсякденного життя спонукає багатьох жінок до ситуацій і способів життя зловживання психоактивними речовинами або нездорової поведінки. Вірте чи ні, але стресові ситуації можуть багато чому навчити нас про нас самих і про те, на що ми здатні. Використовуйте можливість жити тверезим, відвідувати терапію та вчитися на досвіді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.