З настанням весни, коли вдень плюсова температура, фахівці рекомендують міняти зимову гуму на літню. У деяких країнах автомобілістів штрафують за використання шин, які не відповідають сезону. У цій статті ми розповімо вам, чому так важливо вибирати шини з урахуванням погодних умов, і який тип шин вам слід віддати перевагу.

Почему я должен менять зимнюю резину на летнюю?

Зимові шини виготовлені з м’якої гумової суміші, еластичність якої при контакті з гарячим асфальтом значно зростає. З цієї причини знижується зчеплення з дорогою, прискорюється зношування протектора, збільшується ризик проколу при проїзді перешкоди, збільшується гальмівний шлях. Крім того, зайва гнучкість впливає на керованість автомобіля. Тому літні шини виготовляються з жорсткішого компаунда, що містить менше силіконових полімерів.

Літні шини відрізняються від зимових ще й типом малюнка протектора. Вона має виражений поздовжній напрямок, канавки більш вузькі, а ламелі мають іншу конфігурацію, що знижує ризик аквапланування, покращує зчеплення з сухим та мокрим покриттям, забезпечує стійкість шини до деформації при маневрах, забезпечує короткий гальмівний шлях та відмінну керованість.

9 порад щодо вибору та експлуатації літніх шин:

1.Рішення про заміну шин необхідно приймати в залежності від умов експлуатації автомобіля, оскільки період міжсезоння може бути нестабільним, а денна та нічна температура може мати значні перепади температур. Наприклад, якщо ви використовуєте транспортний засіб в основному вранці та ввечері, не поспішайте занадто поспішати з установкою літньої гуми. Краще почекати, доки середня температура не стабілізується між 5 і 7ºC.


2.У разі використання старих шин обов’язково перевірте товщину протектора. Воно має бути не менше 2,5-3 мм, інакше зчеплення з дорогою буде недостатнім.
3.Оскільки шини на передній осі зношуються більше, при наступній заміні поміняйте місцями передні та задні шини. І якщо дозволяє протектор, також поміняти місцями праву та ліву шини. Це сприятиме кращій керованості автомобіля та збільшенню терміну служби шин. Якщо на одній осі використовуються шини, а на іншій осі нові шини, рекомендується встановити нові шини на провідні колеса.
4.При виборі нових шин важливо підібрати рисунок протектора, який відповідає умовам експлуатації автомобіля. Наприклад, для спокійної їзди підійдуть симетричні шини із ненаправленим протектором. Вони дешеві, їх характеристики добре збалансовані, їх можна реверсувати. Шини із асиметричним протектором є найбільш універсальними. Вони забезпечують хорошу керованість автомобіля як на сухому, так і мокрому покритті і відмінно підходять для спортивної їзди. Шини з спрямованими канавками потрібні в дощових районах, оскільки вони дуже стійкі до аквапланування. Чим довше шини зберігаються на складі, тим меншим буде термін їхньої служби через старіння гуми. Тому бажано купувати продукцію, виготовлену менше року-двох тому.
5.Жорсткі шини за інших рівних більш зносостійкі. Якщо транспортний засіб щодня проїжджає значну відстань, краще використовувати ці шини. Але також слід зазначити, що м’яка гума забезпечує найкраще зчеплення.
6.Для легкосплавних дисків слід вибирати шини із високим індексом навантаження. Ці вироби менш схильні до бокових проколів, але дещо збільшують витрату палива.
7.Заміна всього колеса набагато економічніша і практичніша, ніж просто заміна шин. У першому випадку ви можете виконати цю роботу самостійно. Також знижується ймовірність пошкодження шини під час зняття та встановлення.
8.При виборі розмірів шин, рекомендованих виробником автомобіля в теплу пору року, ми рекомендуємо вибирати широкі шини. Ці шини мають більшу пляму контакту. Але врахуйте, що його схильність до аквапланування також може бути вищою.
9.Шини прослужать вам довго, якщо ви оберете продукцію таких відомих брендів, як Continental, Bridgestone, Dunlop, Goodyear, Michelin, Pirelli або Cooper. Як правило, крім заводів-виробників та випробувальних майданчиків, ці виробники мають власні дослідницькі центри, де розробляють та впроваджують свої інноваційні технології. Їхня продуктова лінійка складається тільки з надійних, високопродуктивних, якісних і безпечних шин.

Висновок.
Якість та надійність шин безпосередньо впливає на безпеку на дорозі. Від нього залежить маневреність автомобіля, керованість, прохідність, гальмівний шлях. Саме тому до вибору шин слід підходити уважно. Дотримуйтесь всіх рекомендацій виробника та наших порад, і не допускайте помилок при купівлі та експлуатації шин.

Статтю підготували: Мережа шинних центрів master-lux.md

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.