Жінки в техніці діляться порадами, як проникнути в галузь
Якщо ви читаєте це, то, мабуть, цікавитеся, як це насправді бути жінкою в техніці. Ми зустрілися з Лілак Мор з Pluralsight, старшим директором з розробки, Flow; Айша Блейк, директор із зв’язків із розробниками; і Фей Елліс, головний архітектор хмарного навчання, щоб дізнатися більше.
Вони діляться своїм досвідом як жінки в техніці, зокрема про те, як вони увірвалися в індустрію, з якими викликами зіткнулися та де вони бачать можливості для жінок у майбутньому.
Який відсоток жінок зараз складають технологічну робочу силу?
Згідно зі звітом Світового банку, жінки становлять менше третини світової робочої сили у сфері технологій. Вони займають лише 28% усіх робочих місць у комп’ютерних та математичних професіях, і ще менше (15,9%) у інженерних та архітектурних професіях. Сама по собі статистика невтішна. Але люди, які стоять за цифрами, малюють більш повну картину того, як це – бути жінками в техніці.
З якими проблемами часто стикаються жінки в техніці?
Навіть маючи повну підтримку та заохочення, жінки в техніці часто стикаються з проблемами, з якими не стикаються їхні колеги-чоловіки.
Відчуття потреби довести себе
«Як жінці в ІТ, вам все одно потрібно довести всім навколо, що ви справді справляєтеся з роботою», — каже Фей. «Це все ще не змінилося, і це може бути дуже виснажливим, стресовим і деморалізуючим. Якщо ви зробите помилку, деякі люди не будуть здивовані».
«Жінки приносять різні голоси та погляди на стіл, що приносить користь усій команді», — додає Лілак. «Але домогтися того, щоб ваш голос почули в індустрії технологій, як члену будь-якої меншини, може бути складно».
Боротьба з відкритим сексизмом
«Я стикалася з сексизмом і расизмом на робочому місці, — ділиться Айша. «Іноді я лише через кілька місяців або років дізнавався, що втратив можливість, тому що хтось думав, що я «залякую» або що я [чогось] не розумію. Іншими разами мені казали, що я був «дурнем» на очах лише для того, щоб ця людина реалізувала ту саму ідею».
Фей повторює це почуття. «Мені доводилося стикатися з багатьма перешкодами: люди цікавилися, чи справді я знаю, про що говорю, коментували, чому я отримав певні пропозиції роботи, обговорювали моє волосся, зовнішній вигляд [і] навіть моє взуття! Запитують мене, чи я секретар чи керівник проекту, а не технічний архітектор. Я впевнена, що багато жінок, які працюють в ІТ, матимуть подібні історії війни, але, на щастя, це змінюється. У мене досить товста шкіра, і я можу з цього сміятися».
Навігація відсутності жіночого лідерства
Однак проблеми, з якими стикаються жінки в техніці, не завжди явні. «Хоч я рідко стикалася з бар’єрами в отриманні пропозицій про роботу як молода жінка в галузі, де домінували чоловіки, культура, з якою я стикалася під час роботи, не завжди була інклюзивною», — каже Лілак. «Більшість технічних організацій, у яких я працював, не мали жінок-лідерів, на яких я міг би рівнятися і від яких я міг би отримати наставництво.
«Нестримна братська культура змусила моїх колег змінити кар’єру на «менш технічну» роботу. Я радий, що працював у цій індустрії технологій, тому що багато чого змінилося за останні два десятиліття. Попереду ще довгий шлях, щоб збільшити різноманітність у технологіях, але я бачу більше жінок-лідерів і посилене прагнення розвивати почуття причетності до організацій».
Які переваги можуть отримати жінки, працюючи в техніці?
Відсутність жіночого представництва може зробити техніку непривабливою галуззю. Але технологічні організації пропонують кілька переваг, якими жінки можуть скористатися, зокрема:
Зарплата
Середня зарплата в технічних професіях на 125% вища за середню національну зарплату. Жінкам все ще потрібно боротися з гендерною різницею в оплаті праці (американські жінки заробляють лише приблизно 82 центи на кожен долар, зароблений чоловіками), але техніка може дати їм вищу початкову зарплату.
Гнучкість
Ролі в індустрії технологій також, швидше за все, пропонуватимуть гнучкі домовленості, наприклад віддалену роботу. Дослідження McKinsey & Company показало, що 52% людей, які займаються комп’ютерами та математиками, повідомляють, що можуть працювати дистанційно повний робочий день, порівняно з лише 35% респондентів загалом. Завдяки цим перевагам жінкам у сфері технологій (особливо працюючим батькам) легше підтримувати баланс між роботою та особистим життям.
Інновація
Нові технології, такі як AI/ML, «прискорили темпи змін у десять разів». Це робить технологію ідеальним місцем для жінок, які прагнуть отримати нові навички та створювати унікальні рішення для нових завдань.
«Спочатку мене приваблювала кар’єра в техніці, тому що я хотіла кар’єри, яка була б інтелектуально складною, дозволяла мені підтримувати себе фінансово та дозволяла мені жити життям, яким я хочу», — каже Фей. «Стимулююча кар’єра, яка добре оплачується, завжди була для мене головним пріоритетом, навіть якщо я не відчуваю, що те, що я роблю, зовсім не визначається. Я ні в якому разі не відчуваю себе технарем. Я бачу себе більше людиною, якій цікаво, як працюють комп’ютери!»
Як жінкам увірватися в індустрію технологій?
Як зазначили Лілак і Фей, культура змінюється, щоб стати більш інклюзивною. Але незалежно від того, чи ви новий випускник коледжу, чи досвідчений професіонал, навігація перехід до технологій все ще може бути приголомшливим. Як ви можете увірватися в індустрію технологій як жінка і продовжувати розвивати свою кар’єру, коли це зробите?
Розгляньте нетехнічні ролі
Вам не потрібен технічний ступінь, щоб отримати роботу в індустрії технологій. Вам навіть не обов’язково займатися переважно технічною посадою. «Я хотів би, щоб люди зрозуміли, що кар’єра в техніці може бути надзвичайно різноманітною. Це не лише написання коду та ремонт ноутбуків», — пояснює Фей. «Багато ролей, які я грав протягом багатьох років, були ролями, про існування яких я навіть не здогадувався, коли навчався в школі чи коледжі.
«Наприклад, працюючи хмарним архітектором, окрім технічних навичок, вам також потрібна здатність розуміти бізнес-вимоги, спілкуватися із зацікавленими сторонами, розуміти їхні занепокоєння та співпереживати командам навколо вас, які мають надати та підтримувати рішення що ви рекомендуєте.
«Тверда основа технічних навичок є важливою, але також дуже бажано мати здатність бути гнучким, знаходити творчі шляхи вирішення проблеми та передбачати, що можна зробити, щоб допомогти оточуючим. Усі ці навички є природними для багатьох жінок, і це навички, які в поєднанні з чудовою технічною основою є справжніми відмінностями».
Вивчайте та розвивайте технічні навички
Якщо ви шукаєте технічну роль, почніть вивчати відповідні технічні навички. Дослідіть сфери, які вас цікавлять, і складіть список необхідних технічних навичок. Потім шукайте ресурси, які допоможуть вам навчитися цим навичкам, отримати сертифікати та набути досвіду.
«З такою кількістю доступних онлайн-ресурсів у вас більше можливостей, ніж будь-коли, — каже Фей. «[Але] немає нічого більш розчаровувального, ніж спроба завершити підручник, який застарів і більше не працює! Тому я завжди перевіряю, наскільки свіжим є вміст, який я переглядаю в Інтернеті. Я не хочу витрачати свій час або втрачати мотивацію. Це не так для всіх, але певні технології змінюються настільки часто, що відео, створене рік тому, просто може бути неактуальним».
Онлайн-ресурси – чудова відправна точка, але це не єдиний варіант. Навчальні табори програмування, хакатони та навіть Академії можливостей можуть дати вам практичний досвід і доступ до спільноти інших жінок із подібними цілями.
Знайдіть наставника
Незалежно від того, де ви перебуваєте на своєму технологічному шляху, шукайте зразків для наслідування та наставників, у яких ви можете вчитися. Багато жінок у техніці розуміють унікальні виклики, з якими ви стикаєтеся, і готові допомогти іншим увірватися в простір.
«Жінкам необхідно знайти союзників будь-якої статі на робочому місці, які могли б підтримати їх, виступати за визнання їхнього унікального внеску та підштовхувати до організаційних змін», — радить Лілак.
Побудуйте систему підтримки
Це допомагає створити спільноту підтримки як всередині, так і за межами галузі. Це стосується не лише колег чи однолітків у галузі. Для багатьох жінок у техніці першими системами підтримки були члени родини та близькі друзі.
«Моя мати познайомила мене з технологічною індустрією, коли я була дуже маленькою, — каже Айша. «Вона провела всю свою кар’єру на різних посадах в IBM, починаючи з посади інженера. Завдяки їй технології завжди здавалися досяжними. Мені надзвичайно пощастило мати чудову мережу людей, які підтримують і вірять у мене протягом моєї кар’єри. Можливість використовувати цю систему підтримки означає, що мені не доведеться страждати від людей чи організацій, які не цінують мене як людину».
Фей також згадує свою сім’ю. «У багатьох відношеннях мені пощастило, тому що в моїй родині мене завжди заохочували ставити високі цілі», — каже вона. «Мені завжди казали, що я можу робити все, що захочу, і я думаю, що якщо люди навколо тебе так говорять, ти це сприймаєш, і це допомагає тобі зосередитися і не падати духом».