Глобальні економічні наслідки ігнорування цього аспекту жіночого здоров’я становлять 150 мільярдів доларів. Ми можемо зробити краще
Співзасновник і генеральний директор Oviva Therapeutics стверджує, що відсутність наукових досліджень жіночого тіла означає брак інформації, ресурсів і освіти для здоров’я жінок.
Я пам’ятаю, як уперше колега сказав мені виключити самок з моїх експериментів. “Що ви маєте на увазі?” Я запитав свого колегу, лаборанта з моєї аспірантури в Гарвардському університеті.
Відповідь викликала шок: надто складне жіноче тіло. Репродуктивні гормони самки миші — або будь-якої самки тварини — можуть спотворити результати експерименту, пояснив постдоктор.
Чоловіче тіло, як я зрозумів, було основою біології, вважалося більш передбачуваним, ніж жіноче, і менш брудним або «галасливим», кажучи мовою моїх однолітків. (Як зауваження, я використовую терміни «жінка/жінка» як синоніми «жінки», однак я визнаю, що стать і гендер можуть існувати в спектрі. Робота, яку я відстоюю, включає всіх людей, які народилися з жіночими репродуктивними органами , незалежно від статі, для всіх, хто ідентифікує себе як жінка, і для всіх осіб, які переживають менопаузу.)
Проте ціна ігнорування цього «шуму» означала, що жіноча стать недостатньо вивчалася та цілеспрямовано виключалася протягом десятиліть у фундаментальних біологічних дослідженнях.
Щоб зрозуміти, як це можливо, важливо також надати контекст про історичну (і жахливу) відсутність жінок у біомедичних і клінічних дослідженнях.
Лише у 2016 році найбільше у світі джерело біомедичного фінансування Національний інститут здоров’я (NIH) вимагало від одержувачів грантів залучати представників обох статей до досліджень на тваринах. До цього лише в 1993 році Національний інститут здоров’я наказав включати жінок і малопредставлені групи в клінічні випробування.
Мої триваючі дослідження спонукають мене замислитися: що б ми знали про біологію людини, якби приділяли стільки ж уваги та ресурсів вивченню жіночої фізіології, скільки фізіології чоловіків? І як це вплинуло на нас ширше як на країну, культуру, суспільство?
Ціна цієї прогалини означала брак інформації, ресурсів та освіти щодо здоров’я жінок, особливо щодо розуміння та розробки терапевтичних засобів для підтримки здоров’я яєчників. Наприклад, препарати, діагностика та медичні заходи, які ми розробляємо — переважно для пацієнтів чоловічої статі — виявилися недостатніми для пацієнтів жіночої статі, щойно вони вийшли на ринок, часто завдаючи більше шкоди, ніж користі.
Жінки мають гірші результати, ніж чоловіки, у багатьох аспектах нашої системи охорони здоров’я, частково через затримку в діагностиці для жінок, які страждають від найбільш поширених і смертельних захворювань, і більшу схильність жінок отримувати психіатричний діагноз через фізичні симптоми. Між 1997 і 2000 роками вісім із десяти препаратів, вилучених з ринку США, викликали більші побічні ефекти у жінок, ніж у чоловіків.
Навіть у 2018 році ми можемо побачити докази цієї упередженості. Лише 15% бюджету NIH було виділено на охорону здоров’я всіх жінок. Це включає дослідження внутрішньоутробного, препубертатного періоду, пов’язаного з фертильністю, до та після менопаузи. З них менше 1% того самого бюджету було виділено на репродуктивне старіння. І все ж, коли жінка переживає менопаузу, її здоров’я незмінно погіршується.
Досі знадобилося, щоб пролити світло на цю величезну прогалину в розумінні та величезну можливість.
Яєчники, ці два крихітні органи у формі авокадо, є найшвидше старіючим органом в організмі людини — старіють майже в 2,5 рази швидше, ніж інші тканини. У міру старіння яєчників кінцевий пул яйцеклітин, з якими народжується кожна жінка, виснажується, що зрештою призводить до менопаузи. Відсутність функції яєчників, яка є наслідком менопаузи, глибоко впливає на здоров’я, благополуччя та довголіття кожної жінки. Проте протягом десятиліть ми не звертали уваги на яєчники та їх важливу роль у нашому здоров’ї.
Хоча наукові та медичні спільноти нарешті роблять більші кроки, щоб подолати цю історичну упередженість проти розуміння конкретно жіночого тіла, у дослідженнях жіночого здоров’я залишається багато основних питань без відповіді. Не кажучи вже про те, що жінкам потрібен кращий доступ до освіти, ресурсів і кращого розуміння досліджень і клінічних розробок, характерних для кожного важливого етапу їхнього життя, від статевого дозрівання до фертильності та менопаузи.
На щастя, ця історична цінність, притаманна розумінню жіночого здоров’я, знаходиться на порозі змін, тому що інтерес бізнесу та фінансів до менопаузи та жінок середнього віку зростає в геометричній прогресії. За оцінками Female Founders Fund у звіті за 2020 рік приблизно один мільярд жінок у всьому світі вступить у менопаузу до 2035 року, що відкриває можливість для бізнесу в секторах біотехнологій, охорони здоров’я, краси та оздоровлення в розмірі 600 мільярдів доларів. Окрім соціальних і культурних факторів, все більше брендів, компаній та інвесторів звертають увагу на величезний ринок, який майже не освоєний.
Хоча мене дещо засмучує те, що ці зміни спричиняють фінансові мотиви — більше, ніж вплив на здоров’я, — все ж мене надихає те, що існує широкий спектр інноваційних ідей, як використати ці гроші для досягнення кращих результатів для жінок.
Ця поточна хвиля фінансування є провідною до нового спектру проектів, від споживчих товарів до інноваційних терапевтичних засобів. Знаменитості, від Опри до Наомі Воттс, підвищують обізнаність і виступають за усунення суспільних табу навколо розмов про менопаузу.
Ми повинні зменшити табу навколо розмов про менопаузу, місячні та всі проблеми жіночого здоров’я, щоб ці інноваційні ідеї могли втілитися в життя. Значною мірою відсутність інновацій у цьому просторі походить від нашого небажання говорити про це, від ухилення від того, щоб ділитися своїми потребами та вимагати їх задоволення. Завдяки відновленому зобов’язанню високопоставлених жінок говорити на ці теми, інвестори та ринок прислухаються.
Декілька стартапів, у тому числі моя компанія Oviva Therapeutics і Gameto, розпочали виконання грандіозного завдання з розробки та проведення ретельних досліджень, щоб відповісти на численні запитання жіночої фізіології без відповіді та, зрештою, розробити набір безпечних та ефективних терапевтичних засобів, які допоможуть усунути або відстрочити занепад жіночої статі. яєчники.
Це наступне покоління терапій, спрямованих на покращення здоров’я яєчників, не лише уповільнить старіння яєчників, але й покращить наше загальне здоров’я та, що важливо, вирівняє можливості для жінок на всіх етапах їхнього життя, повернувши їм свободу волі, яку надто часто втрачають у середині життя. вік.
На індивідуальному рівні менопауза може бути складною як для особистого, так і для професійного аспектів нашого життя. Однак у сукупності менопауза має значний економічний вплив на жінок на робочому місці. Опитування 2019 року у Великобританії показало, що 900 000 жінок залишили роботу через менопаузу. Національне опитування, проведене в США у 2022 році, показало, що 17% респондентів поділилися тим, що вони або кинули, або думали про це через симптоми менопаузи. За оцінками, через витрати на охорону здоров’я та втрату продуктивності глобальні економічні наслідки менопаузи становлять 150 мільярдів доларів. Ми можемо зробити краще.
Заглядаючи в майбутнє, нам потрібно продовжувати залучати фінансування для підтримки не лише нових підприємств у цьому просторі, але й для того, щоб академічні вчені вирішували ці проблеми на фундаментальному рівні. Необхідно більше різноманітності в клінічних дослідженнях, які охоплюють усіх людей, які мають яєчники, включаючи трансгендерних і небінарних людей.
Я також сподіваюся, що ця посилена увага пошириться на рівень політики, де права жінок вибирати власне тіло захищені законом, і де компанії пропонуватимуть краще покриття для працюючих жінок, які переживають менопаузу, і, зрештою, покриття профілактичних терапевтичних засобів, які можуть відстрочити або усунути настання менопаузи, приблизно так само, як вони почали пропонувати переваги фертильності. Разом ми можемо допомогти всім жінкам процвітати.