Подолайте перешкоди на шляху до жіночого лідерства
Незважаючи на зусилля, спрямовані на досягнення справедливості на робочому місці, жінки-професіонали стикаються з перешкодами, щоб стати визнаними лідерами. Згідно з нещодавнім звітом McKinsey, жінки-професіонали, особливо кольорові, складають лише невелику частину вищого керівництва в організаціях по всій країні. Насправді жінки займають лише 21% керівних посад.
Які перешкоди існують для жінок у лідерах і як жінки-професіонали можуть їх подолати? Використовуючи свої сильні сторони та залучаючи потрібні ресурси, жінки-професіонали можуть наполегливо просуватися вперед і створювати справедливі робочі умови, де вони процвітають.
Перешкоди на шляху до жіночого лідерства
За останні 50 років жінки-професіонали подолали величезні перешкоди в корпоративному світі, просунувшись на найвищі керівні посади, навіть незважаючи на те, що шанси були проти них. Тим не менш, стійкі бар’єри регулярно затримують і перешкоджають їх успіху.
Сексизм
Сексизм, прихований чи відкритий, стримує професійних жінок. Сексуальні домагання, несправедливе робоче середовище та витончені форми сексизму лягають величезним тягарем на професійних жінок, які працюють над досягненням своїх цілей. Наприклад, коли жінок-професіоналів постійно перебивають або приймають за адміністративних помічниць на засіданнях правління, це потребує психічних навантажень, які можуть зупинити їхній прогрес.
Глибоко вкорінене ставлення та упередження щодо жінок заважають жінкам-професіоналкам отримати заслужену повагу та знайти можливості для просування. Сполучені Штати ще не повністю ліквідували соціальні структури, які віддають перевагу чоловікам над жінками. У результаті жінки-професіонали повинні протистояти неправильним припущенням і уявленням про свої здібності та здатність до лідерства.
Хоча професіонали схильні вважати своїх колег-чоловіків компетентними, вони рідше висловлюють таку ж хорошу думку своїм колегам-жінкам. Жінки-професіонали часто мають справу з колегами чи керівниками, які мають від них низькі очікування або нехтують ними через їхню стать.
Гендерні упередження та стереотипи
Гендерні упередження та стереотипи діють проти професійних лідерських прагнень жінок. Роботодавці схильні трактувати наполегливу поведінку чоловіків на робочому місці як сильну, владну та пряму, але коли жінки виявляють таку ж напористість, їхні роботодавці часто сприймають їх як агресивних, настирливих і пронизливих.
Якщо поведінка жінки-професіонала не відповідає гендерним стереотипам, то вона часто стикається з негативною реакцією. Проте, якщо її поведінка збігається з традиційними гендерними ролями, наприклад, бути поступливою або дбати про найкращі інтереси інших, а не про їхні власні, вона ризикує здатися менш конкурентоспроможною, ніж її колеги-чоловіки.
Менш наполеглива тактика під час пошуку підвищення
Можливо, жінки схильні використовувати менш наполегливу тактику, шукаючи підвищення через побоювання, що вони можуть зіткнутися з гендерними упередженнями та стереотипами. Тим не менш, неспроможність самостійно відстоювати заслужене підвищення або просування по службі уповільнює підйом жінок-професіоналів на вищий рівень керівництва.
На жаль, соціалізація протягом усього життя, яка навчила жінок шукати досконалості в собі, також може зробити жінок-професіоналів більш несхильними до ризику і, отже, менш прагнучи до просування. На відміну від хлопчиків, яких дорослі зазвичай вчать ризикувати та діяти сміливо, суспільство зазвичай вчить дівчаток діяти обережно.
Структурні бар’єри
Історичний сексизм і гендерні упередження призвели до структурних бар’єрів, які є перешкодами для жінок, які намагаються піднятися по сходинках кар’єрних сходів.
Обмежений доступ до встановлених мереж
Громадські заходи, формальні та неофіційні, такі як гольф або «щасливі години», надто часто залишають жінок-професіоналів не тому, що жінки не хочуть приєднуватися, а тому, що чоловіки їх не запрошують. У свою чергу, жінки-професіонали втрачають можливості налагодити стосунки та стосунки, необхідні для просування по службі.
Жінки-професіонали часто мають обмежений доступ до усталених мереж, у яких часто беруть участь чоловіки-професіонали. Це перетворює жінок на аутсайдерів і перешкоджає їхній здатності спілкуватися, належати та утверджуватися як рівні зі своїми колегами-чоловіками та начальниками.
Менш розвинені мережі жіночого лідерства
Історичне домінування чоловіків на робочому місці призвело до менш розвинутих мереж жінок-лідерів. Такі мережі відіграють вирішальну роль у наставництві та спонсоруванні молодих талановитих жінок. Деякі жіночі лідерські мережі можуть пропонувати офіційні презентації про стратегії подальшої роботи в бізнесі, тоді як інші можуть пропонувати невимушені зустрічі за вином, під час яких професіонали мають можливість налагодити стосунки та дізнатися про бізнес одна одної та про те, як допомогти одна одній.
Однак, оскільки жінки-лідери перебувають у грі наздоганяння, жінки-професіонали мають менше можливостей отримати такий самий рівень підтримки від наставників і спонсорів, як їхні колеги-чоловіки.
Сімейні обов’язки
Жінки-професіонали часто стикаються із серйозними труднощами, поєднуючи роботу та сім’ю. Їхні сімейні обов’язки можуть обмежити їх здатність обіймати керівні посади. Це тому, що, незважаючи на те, що вони працюють повний робочий день, на них також часто покладається левова частка домашніх обов’язків, таких як догляд за молодими, хворими чи літніми членами сім’ї.
Згідно зі звітом McKinsey, з моменту появи COVID-19 матері, які мають подвійну кар’єру (де обидва подружжя працюють), вдвічі частіше, ніж батьки, витрачають години на день на роботу по дому.
Незважаючи на те, що жінки-професіонали з дітьми вдома, як правило, витрачають більше часу, ніж батьки, на домашню роботу, вони не обов’язково мають доступ до оплачуваної сімейної відпустки або гнучкості робочого місця. Цей дисбаланс впливає на професійне просування жінок і фінанси, оскільки може вимагати від них особистих жертв:
- Відпустка без збереження заробітної плати
- Змінюють свою кар’єру заради необхідної гнучкості
- Звільнення з посади для догляду за членами сім’ї
- Стратегії подолання викликів
Зіткнувшись із цими перешкодами на шляху жіночого лідерства, жінки-професіонали можуть застосувати кілька стратегій, щоб допомогти подолати виклики.
Програми для жінок-лідерів
Програми жіночого лідерства пропонують спільноти підтримки професійних жінок, які дозволяють їм спілкуватися з іншими, знайомими з унікальними проблемами, з якими вони стикаються. Такі програми дають жінкам-професіоналам краще розуміння проблем і пропонують їм стратегії та рішення.
Наприклад, жінка-професіонал може не впевнена у своєму стилі лідерства, оскільки він не відповідає типовій моделі її організації. Однак після відвідування програми жіночого лідерства вона може отримати відгук від інших учасників, які вказують на цінність її методів формування команди та технік активного слухання.
Обговорюючи, як використовувати певні лідерські риси, пов’язані з жінками, наприклад лідерство через натхнення чи прояв співпереживання, програми жіночого лідерства навчають жінок використовувати свої таланти. Насправді, згідно з Harvard Business Review, приймаючи риси, які вважаються типовими для жінок-лідерів бізнесу, чоловіки-лідери бізнесу можуть додати більшої цінності своїм організаціям.
Програми наставництва та спонсорства
Програми наставництва та спонсорства життєво важливі для жінок-професіоналів, які хочуть просуватися вперед у своїй кар’єрі. Наставники діляться трюками, яких навчилися на цьому шляху, і моделюють успішні підходи. Вони пропонують зміцнення впевненості, безцінне для професійних жінок.
Спонсори — як правило, професіонали на впливових посадах — використовують свій вплив від імені перспективного колеги, в якого вони вірять. Вони допомагають своїм спонсорам отримати важливі завдання, які дають їм шанс сяяти. Вони також виступають за жінок-професіоналів, коли відкриваються бажані посади.
Як спонсорство, так і наставництво дають жінкам-професіоналам можливість рости, досягати успіху та досягати видимості, необхідної для просування на керівні посади найвищого рівня.
Ефективне спілкування про цілі кар’єрного зростання
Подолання бар’єрів для жінок на керівних посадах вимагає ефективної комунікації щодо просування по службі. Жінки-професіонали повинні навчитися вміло й послідовно доносити свої цілі та бажання кар’єрного зростання своїм керівникам. Це може передбачати організацію зустрічей з їхніми керівниками для обговорення їх кар’єри.
Перед такими зустрічами професійні жінки повинні розглянути такі питання, наприклад:
Які мої короткострокові та довгострокові кар’єрні цілі?
У чому мої сильні сторони і де я можу розвиватися?
Що я хочу чи не хочу робити, щоб досягти цілей своєї кар’єри?
Під час обговорення зі своїми керівниками жінки-професіонали повинні переглянути свої досягнення, описати своє бачення та попросити вказівок і подальших кроків для досягнення поставлених цілей.
Грунтуючись на своїх враженнях від зустрічей, жінки-професіонали можуть потім розробити особисті стратегії просування своєї кар’єри. Можливо, це означає дослідження інших відділів, щоб побачити, чи мають вони кращі можливості, або знайти рішення проблеми в організації.
Таке спілкування допомагає змінити неправильні уявлення про професійні жіночі амбіції та бажання. Це також відкриває важливий діалог про необхідні кроки для просування вперед. Обговорення кар’єрних цілей дає жінкам-професіоналам можливість керувати своїм шляхом і досягати цілей зростання, даючи їм шанс поглибити свої стосунки з керівниками та отримати ясність щодо того, як планувати майбутнє.
Крім того, ефективне спілкування щодо кар’єрних цілей дозволяє жінкам-професіоналам частіше отримувати зворотний зв’язок та інформацію про дії, необхідні для досягнення кар’єрних цілей. Коли керівники бачать зосереджених цілеспрямованих співробітників, вони часто надихаються відстоювати свої інтереси зусилля.
Стратегічне просування капіталу
Жінки-професіонали можуть допомогти усунути перешкоди на шляху їх розвитку, працюючи з людськими ресурсами та союзниками в керівництві, щоб впливати на політику компанії та сприяти справедливості.